سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸

زیان ۲۲۰۰ میلیارد تومانی بانک دی از سود پرداختی به سپرده‌های بانکی/ زیان انباشته بانک دی به ۱۰ هزار میلیارد تومان نزدیک شد + سند

0
اشتراک گذاری
25
نمایش

تهران – تحریریه – بانک دی در نیمه اول سال جاری نزدیک به ۴۰۹ میلیارد تومان از محل پرداخت تسهیلات بانکی سود کرد که در همین مدت بیش از ۲۶۰۰ میلیارد تومان سود پرداخته است.

 

بانک دی در نیمه اول سال جاری درحالی نزدیک به ۴۰۹ میلیارد تومان از محل پرداخت تسهیلات بانکی سود کرده که در همین مدت بیش از ۲۶۰۰ میلیارد تومان سود به سپرده‌گذاران خود داده است.

به عبارتی دیگر فقط در همین نیمه اول سال جاری بانک دی مجبور شده برای پرداخت سود سپرده‌های بانکی بیش از ۲۲۰۰ میلیارد تومان از محل درآمدهای دیگر خود پرداخت کند.

قابل ذکر است زیان انباشته این بانک تا پایان بهار ۹۸ نزدیک به ۹/۵ هزار میلیارد تومان بوده است.

بانک دی وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران؛ در سال های اخیر خبرساز بوده است. اینک بانک که به طور منطقی یکی از وظایف اصلی آن حمایت از شرکتهای تولیدی زیرمجموعه بنیاد شهید است، اما ارتباط آن به این شرکتها تقریبا گسیخته است و خدمات خاصی ارائه نمی دهد.

ابهامات درباره وام های پرداختی ازسوی مدیران بانک دی در سال های اخیر که به انباشته شدن معوقات انجامیده فراوان است و به همین دلیل خاصیت واسطه گری آن را خدشه دار کرده است.

به خصوص اینکه هنوز مشخص نیست این وام ها همچنان معوقه محسوب می شود و یا آنها را باید سوخت شده قلمداد کرد.

در سایت اینترنتی بانک دی نوشته شده است: بانک دی همواره نسبت کفایت سرمایه (C.A.R ) مورد نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مقررات و ضوابط بین المللی کمیته بال* را رعایت خواهد نمود.

درحالیکه نرخ کفایت سرمایه بانک دی عدد بحرانی 2 است که این بانک را در کنار 3 بانک با وضعیت بسیار بد در نظام بانکی ایران قرار داده است.

هدف این بانک، ارزش آفرینی مستمر از طریق تالمین منافع ذی نفعان و صیانت از سرمایه های ایثارگران از طریق ارائه راهکارهای مالی، عنوان شده است.

پایان خبر/

 

مرتبط مطالب

مطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد سردبیر

تازه‌ترین‌ها

جهت ورود به سایت اطلاعات حساب کاربری‌تان را وارد فرمایید

لطفا برای ثبت نام فرم زیر را تکمیل فرمایید

بازيابی رمز عبور

لطفا نام کاربری یا پست الکترونیک خود را برای تنظیم مجدد گذرواژه وارد نمایید.